OTELLERİN İMDADINA

TURİZM FUARI YETİŞTİ

Bombalı saldırılar sonrası doluluk oranları yarı yarıya düşen Başkentli otelcilerin imdadına, Travel  Expo Ankara 2016 Turizm Fuarı yetişti. ATİD Başkanı Birol Akman, “Daha iyi bir zamanlama olamazdı” dedi.

ATO Congresium'da açılan Travel Expo Ankara 2016 Turizm Fuarı, Ankaralı otelciler için adeta can suyu oldu. Fuarda 100 metrekarelik bir alanı kiralayan Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), 50’ye yakın otelin ziyaretçilerle buluşmasını sağladı. Haymana’dan Ayaş’a, Çankaya’dan Beypazarı’na kadar Ankara’nın tüm bölgelerinden katılımın olduğu fuarda, ATİD’in standı adeta ziyaretçi akınına uğradı. ATİD’in otel stantlarını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Hüseyin Yayman, Kültür ve Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda yetkili de ziyaret etti.

Akman: Umutlarımız Yeşerdi

ATİD Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman, fuara gösterilen ilginin kendilerini çok etkilediğini söyleyerek, “Ankara’da ve İç Anadolu’da ilk kez düzenlenen bu fuarın zamanlaması hakikaten mükemmel oldu. Bilindiği üzere kent olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçtik, geçiyoruz. Beş ay içinde yapılan üç ayrı bombalı terör saldırısı nedeniyle şehrimizde turizm epey zayıflamıştı. Otellerin tam dolu olması gereken yüksek sezonunda işler yarı yarıya düşmüştü. İşte böyle bir zamanda düzenlenen bu fuar biz otelcilerin, turizmcilerin işlerin yeniden açılacağı yönündeki umudunu yeşertti. Turizmcilerin yerli turiste yöneldiği böyle bir sezonda açılan fuara gösterilen ilgi bizleri çok memnun etti” diye konuştu.

O Oteller Kendi Yağıyla Kavruluyordu

ATİD Başkanı Birol Akman, Ankara’nın termalleriyle ünlü ilçelerindeki otellerin de ilk defa bu denli kapsamlı olarak kendilerini tanıtma fırsatı bulduğunu söyledi. Akman, “Bugüne kadar kendi yağlarıyla kavrulan termal ve kaplıca otelleri adeta bu fuarla birlikte görücüye çıktı, sektörün tüm temsilcileriyle buluşma fırsatı yakaladı. Bu açıdan da fuarın işlevi ve her yıl düzenlenmesinin önemi ortaya çıktı. Ankara’nın otelcileri, turizmcileri olarak yerel yönetimlerle güzel bir uyum yakaladık. Bu uyumun meyvelerini de toplamaya başladık. Hem olumlu işbirlikleri hem de fuar süresince ATİD standına ilgileri nedeniyle Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne özellikle teşekkür etmek istiyoruz” diye konuştu.

 

 

İLETİŞİM

YASAL UYARI

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

© 2016 ATİD (Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği) Tüm Hakları Saklıdır

design by catasarim.com