ULUS’UN İMAJINDAN EN ÇOK OTELCİLER RAHATSIZ

Ankara’daki otel işletmecileri, ATİD’in Ulus’ta düzenlediği yemekte bir araya geldi. Toplantıya katılan Ulus’taki otel işletmecileri, bölgenin imajından ve devlet ihalelerinde devre dışı bırakılmalarından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.


Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD)’nin kısa süre önce yapılan genel kurulunda derneğin yeni yönetimini oluşturan isimler, dernek üyesi otel işletmecileriyle bir araya geldi. ATİD Başkanı Birol Akman ve yönetim kurulunun evsahipliğindeki yemek, Ulus Tarihi Kent  Merkezi Komisyonu Başkanı Semih Zazaoğlu’nun sahibi olduğu  Angora Taç Otel’de gerçekleşti. ATİD, Ulus’un sorunlarına dikkat çekmek için toplantı yeri olarak özellikle bu bölgeyi seçti.  Yemeğe Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar da katılırken, üyelerden ATİD’den beklentileri, turizm ve otel sıkıntılarıyla ilgili derneğe bir rapor sunmaları istendi.

Fuara 35 Otel Katılıyor

Hem genel kurula katılarak kendilerine güvenoyu veren, hem de yemeğe katılan tüm üyelere teşekkür eden Başkan Birol Akman, “Öncelikli hedefimiz Ankara’da turizmle ilgili her ne olursa katılım ve destek göstermek” dedi. Bu çerçevede önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Travel Expo Ankara Turizm Fuarı’na 35 otelle birlikte katılacaklarını bildiren Akman, “Ankara turizmini, Başkent turizm işletmelerini tanıtmak, ilgi görmesine katkıda bulunmak istiyoruz” diye konuştu.

Ulus’un İmajından Rahatsısız

Toplantıda daha sonra Ulus bölgesindeki otellerin işletmecileri söz aldı. Uluslu otelciler bölgenin imajından ciddi rahatsızlık duyduklarını ifade etti. Otelciler, Ulus’un tarihi ve kültürel zenginliğinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için insanların bölgeye huzur ve güven içinde gelmelerinin sağlanması gerektiğini bildirdi. otelciler ayrıca devlet ihalelerinde Ulus otellerinin devre dışı bırakılmasının haksızlık olduğunu ifade ederek, bu konudaki rahatsızlıklarını da dile getirdi.

Acar: Birliğinizi Bozmayın

Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar ise sektör temsilcileriyle bir araya gelerek kent turizminin sorunlarını ve çözüm yollarını konuşmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Kent turizmi için ATİD’e önemli görevler düştüğünü bildiren Acar, “Siz birlik olursanız ve bir sivil toplum kuruluşu olarak sorunlarınız bize gelirse çözmek daha kolay olur” dedi. Kurum Müdürü Doğan Acar, Ulus’taki otel işletmelerinden özellikle temizlik ve düzen konusunda daha fazla hassasiyet beklediklerini bildirdi.

 

 

İLETİŞİM

YASAL UYARI

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

© 2016 ATİD (Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği) Tüm Hakları Saklıdır

design by catasarim.com