OTELCİLER, BU FUARDA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAK

Ankara’da bu yıl ilk kez düzenlenecek olan TravelExpo Turizm Fuarı’nda, Başkentli otelciler de boy gösterecek. Fuar öncesi yoğun hazırlık yapan ATİD, Ankara otellerini sektörün diğer temsilcileriyle buluşturacak.

 

Ankara turizminin gelişmesine dönük faaliyetlerini güçlendiren Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), özellikle fuarlara büyük önem veriyor. Yerel, ulusal ve uluslar arası turizm fuarlarına katılım göstermeye özen gösteren dernek yönetimi, şimdi de TravelExpo Ankara’ya hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ATİD Başkanı Birol Akman, 21-24 Nisan 2016 tarihlerinde Atis Fuarcılık tarafından organize edilecek fuarın ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda, 10 bin metrekarelik alanda gerçekleşeceğini söyledi.

Ankara Turizmi Kısır Döngü İçinde

Ankara’daki bu sektör buluşmasının, çevre illeri de içine alacağını ve milyonlarca insanın katılımının beklendiğini bildiren Akman, organizasyondan maksimum düzeyde yararlanacaklarını ifade etti. Ankara turizminin arzu edilen ölçüde gelişemediğini ve bir kısır döngü içinde bulunduğunu belirten Birol Akman, “Kent turizmindeki genel sıkıntı doğal olarak otellere de yansımaktadır. Ankara’daki otellerin tam kapasite hizmet vermesi için öncelikle turizminin gelişmesi gerekmektedir. Maalesef şehrimizde turizm bugün deyim yerindeyse durmuştur. Turizmin yeniden canlanması için Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından da desteklenen Travelexpo Turizm Fuarı’nın iyi bir fırsat olacağına inanıyoruz” dedi.

En Etkin Şekilde Kullanacağız

ATİD Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman, Ankaralı otel işletmecileri olarak fuar süresince, kendilerine ayrılan stantta otelleri en etkin şekilde tanıtmaya gayret edeceklerinin de altını çizdi. Akman, “Turizm işletmeleri, seyahat acentaları, seyahat malzeme ve ekipmanları, kampingler, ulaşım şirketleriyle tatil ve seyahate ilgi duyanları buluşturacak olan Travelexpo’nun kentimiz turizmine ilişkin hedeflere ulaşmasında önemli bir araç olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu

 

 

İLETİŞİM

YASAL UYARI

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

© 2016 ATİD (Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği) Tüm Hakları Saklıdır

design by catasarim.com