ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ

 

ALTIN YILDIZ ÖDÜLLERİ

 

 

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği olarak temel misyonumuz, üye işletmelerimizin yüksek kalitede hizmet sunması ve rekabetçi üstünlüğe sahip olmalarının sağlanmasıdır. Bu bağlamda bahse konu olan amacın yerine getirilmesi için ATİD üyesi olan otel ve restoranlar arasında bir yarışma kültürünün oluşturulması ve başarılarının ödüllendirilmesi planlanmaktadır. 10 kategoride verilecek olan ödüller, 2018 yılı başında düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecektir. Bu ödüllerin herhangi birine müracaat etmek isteyen otel veya restoranların ilgili kategorilere ait bir dosya hazırlaması gerekmektedir. Otel veya restoranların birden fazla ödül kategorisine başvurmaları mümkündür. Kategoriler ve katılım koşulları aşağıda belirtilmekte olup son başvuru tarihi 1 Aralık 2017’dir. ATİD üyesi olan tüm otel ve restoranlarımızın bu yarışmaya katılım sağlaması hususunda gereğini rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

Saygılarımla,

 

Birol AKMAN

ATİD Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

KATEGORİLER VE KATILIM KOŞULLARI

 

Otel Kategorileri

 

En iyi mimari ve dekorasyon ödülü

En iyi misafir memnuniyeti ödülü (Holiday Check, Expedia, Booking.com, Tripadvisor ortalaması)

En çok turist ağırlayan otel ödülü

En yenilikçi otel ödülü

Sosyal sorumluluk faaliyet ödülü

En iyi kongre oteli ödülü

En iyi spa oteli

En iyi internet sitesi olan otel

 

Restoran Kategorileri

 

En iyi Türk mutfağı

En iyi dünya mutfağı

 

(Oteller veya Restoranlar, tesisin adı, adresi telefonu, e-posta adresi ve yetkili kişi isim ve iletişim bilgilerinin yer aldığı kapak sayfasına ilaveten ödül başlıkları ile ilgili bir sayfalık gerekçe yazısı ve ilgili görsellerin yer aldığı dosya ile başvuru yapmalıdırlar.)

 

 

 

Değerli ATİD Üyeleri ve Turizmci Dostlarım;

 

Malumunuz olduğu üzere içinde bulunduğumuz sezon aslında Ankara’daki otellerin doluluk oranının yüksek olması gereken bir sezondur.

Fakat bu senenin başlarında yaşanan terör saldırıları ve 15 Temmuz’daki darbe girişimi nedeniyle ekim, kasım ve aralık aylarındaki doluluk seviyelerimiz olması gereken düzeyde değildir.

 

ATİD Yönetim Kurulu olarak sorunun çözümüne dönük olarak başlattığımız çalışmalar kapsamında ülkemizin en önemli havayolu şirketlerinden Anadolu Jet Firması’nın satış ekibi ile son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

 

Bu görüşmede Ankara için çok yararlı olabileceğini düşündüğümüz bir işbirliğine imza attık.

Anadolu Jet satış ekibi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde daha etkin olması için kasım ayından başlayarak ocak ayı sonuna kadar “1 Gece Kal, 1 Gece Bedava” promosyonu yapmaya karar verdik.

 

Bu kampanyadan Anadolu Jet ile uçtuklarına dair check-in kartlarını otellerimize ibraz eden misafirlerimiz faydalanacaktır.

 Anadolu Jet’in potansiyelini göstermesi açısından da önemli olan promosyon başta size faydalı gibi görünmeyebilir. Sizden ricamız bunu Ankaramız için uzun vadeli bir iş birliği gibi düşünmenizdir.

 

Söz konusu promosyon karşılığında Anadolu Jet’in bize sağlayacağı avantajlar şunlardır;

  1. Anadolu Jet’in dergisinde bizimle gerçekleştirecekleri bu iş birliği haber yapılacak. Haberde kampanyaya katılan otellere yer verilecektir.
  2. Anadolu Jet’in web sayfasında rezervasyon gerçekleştirilirken “flaş” şeklinde anlaşmalı oteller yayınlanacaktır.
  3. Bu tip promosyonları iki ya da üç aylık olarak sürekli gerçekleştirilebileceğiz. Yani yeni promosyonlar yapacağız.
  4. Anadolu Jet Dergisi’nde Ankara’yı ve bölgelerini tanıtıcı haberler yayınlatacağız.
  5. Türk Hava Yolları’nın ve Anadolu Jet’in web sayfasındaki yetersiz Ankara tanıtımını istediğimiz şekilde değiştirebileceğiz.

ATİD ile Anadolu Jet arasında gerçekleşecek bu işbirliğine ilişkin protokolü, 12 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 12.30’da Kale’de düzenlenecek toplantıda hep birlikte imzalayacağız. Anadolu Jet yetkililerinin katılımıyla gerçekleşecek yemekli toplantıda siz değerli üyemizin de yer alması bizlere güç ve moral verecektir. Açık adresinin bilahare bildirileceği toplantımıza katılım durumunuzu bildirmenizi önemle rica ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

Birol AKMAN

Anadolu Otel İşletmecileri Derneği (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Değerli Üyemiz,

 

 Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) olarak 10 Haziran 2016 tarihli yazımızda da belirttiğimiz gibi, Mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için İftar Çadırında bir iftar yemeği organize ediyoruz.

 

 Ramazan’ı en iyi şekilde idrak edebilmek ve maneviyatıyla huzur bulabilmek için küçük de olsa katkı sağlayabilmeyi hedeflemekteyiz.

 

ATİD olarak çalışmalarını tamamladığımız İftar Yemeği organizasyonumuz 27 Haziran 2016 tarihinde  Çankaya Belediyesi Esat Bölgesi (Bülbülderesi Caddesi Yüzüncü Yıl Mahallesi Muhtarlığı yanı) adresinde bulunan iftar çadırlarında gerçekleşecek ve 500 kişilik yemek organizasyonu masrafını bizler karşılayacağız.

 

İhtiyaç sahiplerine dönük iftar yemeği organizasyonumuza katılmak, katkıda bulunmak isteyen siz kıymetli üyelerimizin aşağıda bilgileri verilen hesap numarasına nakdi yardımda bulunmasını önemle rica ederiz.

 

ATİD Yönetim Kurulu Adına

 

Birol AKMAN

Başkan

 

 

Banka Hesabı : TÜRKİYE İŞ BANKASI GAZİOSMANPAŞA ŞB. /  ANKARA

 

Hesap No : 199687

 

Hesap Adı : Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği

 

Iban No  : TR-3300 0640 0000 1424 10199687

 

Şube Kodu : 4241

 

Değerli Üyemiz,

 

 

ATİD Yönetim Kurulu olarak iki aylık bir süreyi geride bıraktık.

 

 

Olağanüstü Genel Kurulu’muzda, Ankara’da gerçekleşecek her türlü turizm faaliyetleri ve etkinliklerinde yer alacağımızı belirtmiştik. Ankara turizmi için siz üyelerimizi temsilen iki aylık sürede 34 adet gazete haberleriyle Kamu kurum ve kuruluşlarına sorunlarımızı duyurmaya çalıştık.  Bundan sonra da görevimizi en iyi şekilde  yapmaya devam edeceğiz.

 

 

Görevimizin 2. ayını doldururken Derneğimizden beklentilerinizi, sıkıntılarınızı, her türlü istek ve  taleplerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Ayrıca Ankara’da otelcilik ve turizm ile ilgili sorunlarınıza çözüm üretmek için Yönetim Kurulu olarak siz değerli üyelerimizin her zaman yanındayız.

 

 

Çoğulcu ve katılımcı yönetim anlayışımız gereği; Dernek çalışmalarımıza katkı sağlamak,  faaliyetlerimizde yer almak, değerli  görüş ve önerileriyle bizleri desteklemek isteyen üyelerimizin Yönetim Kurulu ile irtibata geçmelerini rica ediyoruz.

 

 

ATİD büyük bir aile, her bir üyemiz de bu ailenin üyesi. Hedefimiz birlikte hareket ederek Ankara’yı turizmde canlandırmak Avrupa başkentleri gibi yapmak. Bize inanan ve güvenen bütün aile fertlerimizi selamlıyor, ikinci evlerine bekliyoruz.

 

 

Saygılarımla,

 

Birol AKMAN

 

Başkan

 

Değerli Üyemiz,

 

ATİD olarak üyelerimize eğitim verilmesi için çalışma başlatılmış ve Hotel Linkage firması ile anlaşma yapılmıştır. 27 Eylül 2016 tarihinde Best Western Otel2000’de yapılacak olan eğitime,  önbüro personeli, önbüro müdürü, Revenue Manager (gelir yönetimi müdürü), otel müdürleri ve otel sahipleri katılabilir.

 

Ücretsiz olarak verilecek olan Eğitime katılım sınırsız olup, eğitime katılmak isteyen üyelerimizin en geç 26 Eylül 2016 tarihine kadar https://academy.hotellinkage.com/hotel-linkage-academy-ankara-otelci%CC%87leri%CC%87yle-bulu%C5%9Fuyor-8a2d3254e6ad#.gc28q6zb8    adresine tıklayarak  kayıt yapmaları gerekmektedir. 27 Eylül 2016 Salı günü Best Western Otel2000’de yapılacak olan eğitim programı ve eğitimin konu başlıkları aşağıda sunulmuştur.

 

 

 

Eğitim Konuları

 

  • Booking, Expedia gibi online acenteler nasıl yönetilmeli nelere dikkat edilmeli ?
  • Web sitemden satışları nasıl arttırabilirim? Web sitemi nasıl yönetmeliyim?
  • Channel Manager, Booking Engine, GDS, Rate Shopper nasıl kurulmalı ve yönetilmeli?
  •  Revenue Management Nedir ?

 

 

Eğitim Programı

 

10:30 - 11:00: Welcome cocktail

 

11:00 - 12:00: Eğitim

 

12:00 - 12:30: Coffe Break

 

12:30 - 13:30: Eğitim

 

13:30 - 14:00: Coffee Break

 

14:00 - 15:00: Eğitim

 

İLETİŞİM

YASAL UYARI

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

© 2016 ATİD (Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği) Tüm Hakları Saklıdır

design by catasarim.com